Schody z granitu - ponadczasowe rozwiązanie

Schody, zarówno wewnętrzne, jak zewnętrzne powinny być dopasowane do charakteru wnętrza. Odpowiednim materiałem wykończeniowym można podkreślić klimat domu lub sprawić, że schody będą jego ważną częścią.

Odpowiednim materiałem jest tutaj granit lub kwarcyt. Jest to materiał, który cechuje się dużą trwałością, a także wyjątkową elegancją. 

Granit mimo swojej twardości jest materiałem dość łatwym w obróbce, dzięki czemu schody mogą zostać wykonane w dowolnym kształcie i wielkości.

Zalety granitu

Oprócz niezwykłej twardości granit także nie wchłania wilgoci, jest odporny na działanie temperatur – niskich i wysokich. Idealnie nadaje się zatem do wykończenia schodów zewnętrznych i wewnętrznych.

Poprzez swój ciężar, granit umożliwia skonstruowanie schodów bez konieczności wykorzystania dodatkowego spoiwa. 

Kolejną zaletą jest to, że granit występuje w wielu barwach i odcieniach co daje duże możliwości dopasowania schodów do elewacji czy też wnętrza domu.  

Co jeszcze warto wiedzieć przed zakupem?

  • Schody granitowe mogą zostać wykończone na różne sposoby: płomieniowane, szczotkowane lub polerowane
  • powinny zostać poddane odpowiedniej obróbce, której zadaniem jest nadanie materiałowi antypoślizgowych właściwości, co zagwarantuje bezpieczne korzystanie ze schodów zewnętrznych w każdą pogodę

Zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji>>

 

Zapraszamy do kontaktu!

Oferujemy wykonanie schodów z granitu oraz z innego rodzaju kamienia. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!