Ponadczasowa podłoga z marmuru

Marmur to bardzo cenny kamień używany w branży budowlanej oraz rzeźbiarskiej. Marmur może budzić skojarzenia ze starożytnością, rzeźbami oraz bogato zdobionymi wnętrzami.

Podłoga wykonana z kamienia szlachetnego to obecnie bardzo popularne rozwiązanie. Wnętrze nabiera wówczas elegancji, a aranżacje tego rodzaju stają się ponadczasowe. Pomimo, że podłoga z marmuru może przywodzić na myśl wnętrza pałacowe lub bardzo ekskluzywne, to coraz częściej decydujemy się na nie także w zwykłych, domowych wnętrzach.

Zalety

Niekwestionowaną zaletą marmuru jest przede wszystkim jego wyrafinowany i elegancki wygląd.

Marmur marmurowi nierówny – tylko najtwardsze rodzaje tego kamienia sprawdzą się na podłodze. Natomiast wspólnymi cechami większości rodzajów marmuru jest możliwość jego łatwego obrabiania.  

Podłoga z marmuru to także dobry pomysł, jeżeli rozważamy ogrzewanie podłogowe. Kamień ten bardzo dobrze przewodzi ciepło, co czyni go idealnym do tego typu zastosowań.

Gdzie najlepiej sprawdzi się podłoga z marmuru?

Podłoga z marmuru ze względu na swój luksusowy i reprezentacyjny charakter najlepiej sprawdzi się w korytarzach i salonach. Marmur zdecydowanie rzadziej stosowany jest w przypadku kuchni, ponieważ ze względu na wchłanianie tłuszczów może łatwo się przebarwić i stracić kolor. Ze względu na delikatność i słabą odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz kwasów nie zalecamy stosowania marmuru na okładziny zewnętrzne. 

 

Marmur często wybierany jest także do wykończenia ścian zarówno łazienek, jak i salonów oraz do obudowy kominków na tzw. książkę (bookmatching) czyli poprzez połączenie dwóch płyt w lustrzanym odbiciu. Dzięki wykorzystaniu marmuru, wnętrza prezentują się niezwykle elegancko.

Zobacz nasze realizacje>>

 

Skontaktuj się z nami!

Jeśli marzy Ci się podłoga z marmuru zapraszamy do kontaktu, chętnie przedstawimy naszą ofertę oraz odpowiemy na wszelkie pytania!