Eleganckie parapety z konglomeratów - dlaczego warto je wybrać?

Twoim marzeniem jest piękny elegancki parapet, ale kamień naturalny to zbyt drogie rozwiązanie? W takiej sytuacji dobrze sprawdzi konglomerat kwarcowy lub marmurowy. 

Konglomerat to materiał, który wykonany jest w większości z naturalnego kamienia, natomiast niewielki jego procent stanowi żywica poliestrowa, którą używa się jako spoiwo.  Jest to materiał, który nie wchłania wilgoci, dzięki czemu jest łatwy w utrzymaniu czystości.

Eleganckie parapety z konglomeratu są idealnym rozwiązaniem do okien aluminiowych, drewnianych oraz do okien PVC.

Zastosowanie we wnętrzach parapetów z konglomeratu nadaje elegancji oraz jest rozwiązaniem trwałym, które wystarczy na długi czas.

Zalety 

Łatwość w utrzymaniu, elegancja, trwałość i wytrzymałość – te cechy można przypisać parapetom z konglomeratu.

Parapety z konglomeratu cechuje wysoka odporność na warunki pogodowe oraz na uszkodzenie mechaniczne (jak np. zarysowanie lub uszczerbienie). Jest to materiał bardzo wytrzymały.

Jaki konglomerat wybrać?

Najczęściej spotkać się możemy z konglomeratem kwarcowym lub marmurowym.

Konglomerat kwarcowy – można uzyskać praktycznie każdy kolor parapetu, a w razie zabrudzenia zarysowania wystarczy szlifowanie, by przywrócić mu pierwotny wygląd. Daje to możliwość stworzenia wyszukanych wzorów i kolorów niedostępnych w przypadku kamienia naturalnego.

Konglomerat marmurowy – jest bardziej podatny na zarysowania niż kwarcowy. Konglomerat z marmuru jest zwykle dość miękki i podatny na działanie kwasów, dlatego wymaga odpowiedniego traktowania, między innymi specjalnej impregnacji. Głównym walorem tego materiału jest jego niepowtarzalny elegancki wygląd. Jeśli posiadają Państwo podłogę lub inne element wykończenia z marmuru z łatwością można dobrać do nich identyczne parapety z konglomeratu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami parapetów z konglomeratu zarówno kwarcowego jak i marmurowego.

 

Skontaktuj się z nami!

Oferujemy szeroki wybór parapetów z konglomeratu. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!